جدیدترین فیلم های خارجی 2015, دانلود فیلم های خارجی 2015, معرفی تماشایی ترین فیلم های خارجی, زمان اکران جدیدترین فیلم های خارجی 2015, عکس های فیلم های خارجی 2015
در این مطلب مروری داریم بر فیلم‌هایی که سازندگان و عواملشان از کارگردانان، نویسندگان و بازیگران سر‌شناس سینمای جهان به شمار می‌روند.

از امیر کوستوریتسا، فیلمساز برجسته صرب گرفته تا فیلمسازان مطرحی مانند ژاک اودیار فرانسوی و توبیاس لیندهولم دانمارکی در فهرست کارگردانانی قرار دارند که امسال بسیاری از علاقه‌مندان سینمای جهان در انتظار نمایش آثار جدیدشان به سر می‌برند.

«مادرم» (Mia Madre)

اخبار , اخبار فرهنگی,فیلم های خارجی 2015,تماشایی ترین فیلم های خارجی


کارگردان: نانی مورتی («اتاق پسر» و «خاطرات عزیز»)
بازیگران: مارگریتا بوی، جان تورتورو، نانی مورتی

خلاصه فیلم: نگاهی به زندگی یک کارگردان زن ایتالیایی که ساکن رم است و می‌کوشد زندگی خصوصی و حرفه‌ای‌ش را با یکدیگر تطبیق دهد.

آن چه باید بدانید: کمتر پیش می‌آید فیلم‌هایی که درباره فیلمسازی ساخته می‌شوند ملال آور و کسالت بار باشند و وقتی آن‌ها را در ردیف فیلم‌های ایتالیایی قرار می‌دهید – که فیلم کلاسیک «هشت و نیم» طلایه دار آن است – بیش از پیش بزرگ جلوه می‌کنند. بی‌شک شاهکار فدریکو فلینی منبع الهام مورتی در مقام یک کارگردان شناخته شده (برنده نخل طلا، رئیس سابق هیأت داوران کن) بوده است.

تاریخ اکران: اگر قرار باشد برای نخستین بار در جایی به نمایش درآید، آن‌جا جشنواره فیلم کن خواهد بود.


«خاطرات یک مستخدمه» (Diary of a Chambermaid)

اخبار , اخبار فرهنگی,فیلم های خارجی 2015,تماشایی ترین فیلم های خارجی


کارگردان: بنوآ ژاکو («خداحافظ ملکه من» و «دختر مجرد»)
بازیگران: لیا سیدو، ونسان لندون

خلاصه فیلم: فیلم با اقتباس از رمانی فرانسوی با همین عنوان ساخته شده و ماجراهای سلستین خدمتکار را دنبال می‌کند که برای خانواده لانلر کار می‌کند.

آن چه باید بدانید: این رمان فرانسوی را اکتاو میربو نوشته و تاکنون چهار اقتباس سینمایی با الهام از این کتاب ساخته شده است. ژان رنوار و لوییس بونوئل از جمله فیلمسازان مطرحی هستند که این تجربه را در کارنامه حرفه‌ای خود به ثبت رسانده‌اند و حالا نوبت بنوا ژاکو است. قرار است این فیلمساز پرکار وفادارانه‌ترین نسخه اقتباسی این رمان تا امروز را ارائه دهد، اما آن‌چه بیش از کارگردانی ژاکو توجه همگان را در مورد این فیلم به خود جلب کرد؛ حضور ماریون کوتیار، ستاره سینمای فرانسه برای بازی در نقش اصلی فیلم بود که به دلیل تداخل زمانی با فیلم «مکبث»، کوتیار ناچار به کناره گیری از این فیلم شد.

تاریخ اکران: در جشنواره بین‌المللی فیلم برلین اکران خواهد شد.


«یک جنگ» (A War)

اخبار , اخبار فرهنگی,فیلم های خارجی 2015,تماشایی ترین فیلم های خارجی


کارگردان: توبیاس لیندهولم («شکار»، «آر» و «یک هواپیماربایی»)
بازیگران: پیلو آسباک، دار سلیم، تووا نووتنی، سورن مالینگ

خلاصه فیلم: دسته‌ای از سربازان دانمارکی مستقر در افغانستان در جریان مأموریتی عادی با طالبان درگیر می‌شوند و بین دو گروه تیراندازی سنگینی در می‌گیرد. یک نفر در این میان تصمیمی می‌گیرد که او را متهم به جنایت جنگی خواهد کرد.

آن چه باید بدانید: ما پیش‌تر هم از تریلر «یک هواپیماربایی»، آخرین فیلم بلند سینمایی لیندهلم، کارگردان و فیلمنامه‌نویس دانمارکی و همچنین آثار تلویزیونی او نظیر «بورگن» حمایت کرده بودیم. او فیلمساز و نویسنده واقعا بااستعدادی است که هر از گاهی در نوشتن فیلمنامه‌هایش (مانند «شکار») با توماس وینتربرگ همکاری می‌کند. «یک هواپیماربایی» از هر جهت نسبت به «کاپیتان فیلیپس» تام هنکس یک سر و گردن بالا‌تر بود. او فیلم‌هایش را برای مخاطب بزرگسال می‌سازد و با این حال همچنان آثاری جذاب و دلهره‌آمیز را بر پرده سینما به تصویر می‌کشد.

تاریخ اکران: سال گذشته شرکت ماگنولیا حق و حقوق توزیع این فیلم را برای پخش در سینماهای ایالات متحده خریداری کرد و فیلمبرداری اصلی نیز پایان یافته است. فیلم «آر» در رتردام به نمایش درآمد، در حالی که «هواپیماربایی» در ونیز روی پرده رفت؛ در نتیجه احتمالا این بار نوبت جشنواره کن خواهد بود.


«گنج» (The Treasure)

اخبار , اخبار فرهنگی,فیلم های خارجی 2015,تماشایی ترین فیلم های خارجی


کارگردان: کورنلیو پورومبویو («12 و هشت دقیقه: شرق بخارست »، «پلیس، صفت»)
بازیگران: توما کوزین، آدریان پورکارسکو، کورنلیو کوزمی

خلاصه فیلم: روایت‌گر بدبیاری‌های دو مردی است که برای یافتن گنج راهی سفری ماجراجویانه می‌شوند.

آن چه باید بدانید: درست است ما از هواداران پروپا قرص آخرین فیلم پرومبو، با عنوان «وقتی غروب بر بخارست یا متابولیسم سایه می‌اندازد»نیستیم، اما با توجه به دو فیلم درخشان قبلی‌اش «12 و هشت دقیقه: شرق بخارست »، «پلیس، صفت» بسیار مشتاق دیدن اثر تازه او هستیم. اغلب آثار بلند سینمایی او فضایی غم انگیز دارند و در عین حال به لحاظ متافیزیکی جذاب و دربرگیرنده سینمای موج نو رومانی هستند.  


تاریخ اکران: اگر مراحل پایانی فیلمش را به موقع تمام کند، به نظر می‌رسد امکان اکران آن در کن وجود داشته باشد. با این حال گزینه ونیز را نباید از همین حالا حذف شده فرض کرد، زیرا اگر بتواند تا تابستان فیلمش را برساند فیلم در جشنواره ونیز روی پرده خواهد رفت.


«سه خاطره از دوران کودکی» (Three Memories of Childhood)

اخبار , اخبار فرهنگی,فیلم های خارجی 2015,تماشایی ترین فیلم های خارجی


کارگردان: آرنو دپلشان («قصه کریسمس»، «پادشاهان و ملکه»)
بازیگران: متیو آمالریک، لو روا لوکولینه، کوئنتن دلمر

خلاصه فیلم: پل پژوهشگر حوزه انسان‌شناسی و در شرف بازگشت به وطنش فرانسه است. او خاطرات سال‌هایی که در مسکو، پاریس و به ویژه شهر روبه گذرانده را در ذهنش مرور می‌کند.

آن چه باید بدانید: درام «جیمی پی» آخرین فیلم دپلشان با هنرنمایی بنیسیو دل تورو و آمالریک روی کاغذ همه ویژگی‌های یک فیلم عالی را داشت، اما در‌‌نهایت نتوانست بر پرده سینما انتظارات را برآورده کند، در نتیجه ما یک مقدار در این مورد محتاطانه‌تر پیشنهادمان را مطرح می‌کنیم. «سه خاطره از دوران کودکی» برای دپلوشان به نوعی بازگشت به فرم تلقی می‌شود. در این فیلم شاهد همکاری دوباره او با آمالریک همیشه مرموز در نقش کاراکتر اصلی فیلم خواهیم بود.

تاریخ اکران: بی‌شک برای نمایش در جشنواره فیلم کن آماده می‌شود.


«آدم‌کش» (The Assassin)


کارگردان: هو سیا سین («عروسک خیمه شب بازی»، «گل‌های شانگهای»)
بازیگران: ساتوشی سومابوکی، کی شو، چن چانگ

خلاصه فیلم: «آدمکش» براساس یک داستان کوتاه ساخته شده و ماجراهای آن در جریان حکومت سلسله تانگ (۹۰۷-۶۱۸ بعد از میلاد) رخ می‌دهد. فیلم روایت‌گر ماجراهای یک آدمکش زن است که وفاداری‌اش به خاندان سلطنتی زیر سوال می‌رود.

آن چه باید بدانید: این فیلم را شائو شیان بازیگر، تهیه کننده و کارگردان تایوانی ساخته است. او یکی از چهره‌های کلیدی جنبش موج نو سینمای تایوان به شمار می‌رود. او با ساخت فیلم «شهر اندوه» در سال ۱۹۸۹ باعث شد یک فیلم تایوانی برای نخستین بار در تاریخ سینمای این کشور برنده جایزه شیر طلایی از جشنواره فیلم ونیز شود.

تاریخ اکران: بنابر گزارش‌ها فیلم برای نمایش در کن آماده خواهد شد.


«کیهان» (Cosmos)

اخبار , اخبار فرهنگی,فیلم های خارجی 2015,تماشایی ترین فیلم های خارجی


کارگردان: آندری زولافسکی («تسخیر»، «شمن»)
بازیگران: سابین آزما، ویکتوریا گوئرا، ریکاردو پریرا، یوهان لیبرو

خلاصه فیلم: تازه‌ترین ساخته زولافسکی یک تریلر متافیزیکی نوآر است که وقایع آن در حومه یکی از شهرهای لهستان شکل می‌گیرد؛ جایی که دو دوست گذرشان به یک مهمانخانه می‌افتد و اتفاقات غیرمنتظره‌ای برایشان رخ می‌دهد.

آن چه باید بدانید: بله، خلاصه فیلم را درست خوانده‌اید. زیرا زولافسکی، فیلمساز ۷۴ ساله لهستانی بعد از وقفه‌ای بسیار طولانی قرار است بار دیگر به سالن‌های سینما بازگردد. او بیش از همه برای ساخت فیلم‌های ترسناک کابوس وارش شهرت یافته و قابلیت آن را دارد که خواب را از چشم هواداران فیلم‌های دیوید لینچ و دیوید کراننبرگ برباید.

تاریخ اکران: هنوز خبر رسمی در این زمینه منتشر نشده، اما نمایش فیلم در جشنواره‌های کن یا ونیز بسیار محتمل به نظر می‌رسد.


«ابدیت» (Eternite)

اخبار , اخبار فرهنگی,فیلم های خارجی 2015,تماشایی ترین فیلم های خارجی


کارگردان: تران آن هونگ («جنگل نروژی»)
بازیگران: اودری توتو، ملانی لوران، بره‌نیس بژو

خلاصه فیلم: ماجرای فیلم قصه سه نسل از زنان از قرن ۱۹ تا ۲۰ میلادی را روایت می‌کند. در این فیلم دخترانی را می‌بینیم که ازدواج می‌کنند، صاحب همسر و زندگی می‌شوند و بعد بدل به بیوه‌هایی می‌شوند که همسرانشان را در جنگ از دست داده‌اند.

آن چه باید بدانید: با وجود مثلث بااستعداد و ستایش‌برانگیز توتو، لوران و بژو، سر‌شناسترین بازیگران سینمای فرانسه دیگر به چه اطلاعاتی در مورد فیلم نیاز دارید؟ فیلمبرداری این پروژه تا پیش از ماه مارس (اسفند) آغاز نخواهد شد. «ابدیت» نخستین فیلم فرانسوی زبان تران آن هونگ، فیلمساز ویتنامی‌تبار خواهد بود. او فیلمنامه‌اش را با اقتباس از رمان یک کوتاه فرانسوی به قلم آلیس فرنای نوشته است.

تاریخ اکران: در بهترین حالت در یکی از جشنواره‌های اواخر پاییز ۲۰۱۵ (۱۳۹۴) به نمایش در می‌آید.

 

«تکامل» (Evoulution)


کارگردان: لوسیل آدزیالیلویک («بی‌گناه»، «دهان ژان پیر»)
بازیگران: مکس بربان، رکسان دوران، ژولی ماری پارمنتیر

خلاصه فیلم: نیکولاس ۱۱ ساله به همراه مادرش در روستایی دورافتاده زندگی می‌کند؛ جایی که گردانندگان یک بیمارستان مرموز آزمایش‌هایی عجیب و غریب روی پسربچه‌ها انجام می‌دهند.

آن چه باید بدانید: شاید خیلی‌ها با نام کارگردان این فیلم آشنا نباشند، اما او نخستین زنی است که موفق شد در سال ۲۰۰۴ جایزه اسب برنز جشنواره بین‌المللی فیلم استکهلم را برای ساخت «بی‌گناه» (Innocence) به دست آورد.

تاریخ اکران: در حالی که فیلمبرداری این اثر تابستان گذشته در اسپانیا پایان شده است، اما به نظر می‌رسد سازندگانش قصد دارند «تکامل» را برای نمایش در بخش‌های جنبی «نوعی نگاه» یا «دو هفته کارگردانان» راهی جشنواره کن کنند.


«اشنایدر علیه باکس» (Schneider vs Bax)


کارگردان: الکس فان وارمردام («بالا»، «بورگمان»)
بازیگران: تام دویسپلاره، آنت مالرب، پیر بوکما

خلاصه فیلم: به اشنایدر آدمکش مأموریتی محول می‌شود:الکس فان وارمردام او باید پیش از سپیده صبح رامون باکس نویسنده را به قتل برساند. درابتدا کار آسانی به نظر می‌رسد...

آن چه باید بدانید: فان وارمردام فیلمساز هلندی از اواخر دهه ۷۰ فعالیت‌های سینمایی خود را آغاز کرده، با این همه، این آخرین فیلمش تحت عنوان‌ «بورگمان» بود که سرانجام توجه همگان را به سمت این فیلمساز کم حاشیه جلب کرد.

تاریخ اکران: فیلم در مرحله پس از تولید به سر می‌برد. تقریبا همه آثار این فیلمساز در جشنواره فیلم تورنتو به نمایش درآمده‌اند، اما بعد از موفقیت «بورگمان» در کن، این احتمال وجود دارد تازه‌ترین اثر او در بخش مسابقه اصلی یا یکی از بخش‌های جانبی این جشنواره روی پرده برود.


«در جاده شیری» (On the Milky Road)

اخبار , اخبار فرهنگی,فیلم های خارجی 2015,تماشایی ترین فیلم های خارجی


کارگردان: امیر کوستوریتسا («زیرزمین»، «دوران کولی‌ها»)
بازیگران: مونیکا بلوچی، امیر کوستوریتسا، میکی مانویلوویچ، اسلوبودا میکالوویچ

خلاصه فیلم: این فیلم روایتگر سه اتفاق سرنوشت‌ساز در مقاطع مختلف زمانی زندگی یک مرد است که در یکی از نواحی روستایی صربستان زندگی می‌کند.

آن چه باید بدانید: بیش از ۳ سال است کوستوریتسا مشغول ساخت و تولید این فیلم است. حوادث پیش‌بینی نشده‌ای مانند خونریزی مغزی کوستوریتسا (زمانی که قصد داشت به مونیکا بلوچی نشان دهد خرسواری آن‌قدر‌ها که او فکر می‌کند خطرناک نیست؛ اما نتیجه عکس داد) تولید این فیلم را با وقفه‌هایی روبه‌رو ساخت، با این حال دیگر چیزی به پایان ساخت «در جاده شیری» (که به «عشق و جنگ» نیز معروف است) نمانده است.

تاریخ اکران: او عاشق کن است و کن هم عاشق اوست. اگر قرار باشد فیلمش را برای نخستین بار در جایی به نمایش بگذارد، آن‌جا جشنواره فیلم کن خواهد بود.


«اران» (Erran)

اخبار , اخبار فرهنگی,فیلم های خارجی 2015,تماشایی ترین فیلم های خارجی


کارگردان: ژاک اودیار («پیام‌آور»، «زنگار و استخوان»)
بازیگران: ونسان روتیه

خلاصه فیلم: یک مبارز سریلانکایی متعلق به قوم تامیل به فرانسه می‌گریزد و در‌‌نهایت به عنوان سرایدار خارج از پاریس مشغول به کار می‌شود.

آن چه باید بدانید: آخرین فیلم این کارگردان فرانسوی هواداران زیادی دارد؛ «زنگار و استخوان» با نقش‌آفرینی ماریون کوتیار موفق شد نظر بسیاری از منتقدان را به خود جلب کند. ظاهراً اودیار این روز‌ها در حال و هوای بسیار مثبتی به سر می‌برد و بیش از پیش فعال به نظر می‌رسد. این فیلم که هنوز عنوان آن به صورت قطعی مشخص نشده؛ قصه مبارزی سریلانکایی را روایت می‌کند که به امید زندگی باثبات‌تر به پاریس می‌گریزد، اما دست سرنوشت بار دیگر او را در مسیری خشونت آمیز قرار می‌دهد. نیازی به گفتن نیست که ما هوادار پروپا قرص اودیار هستیم و مشتاقانه در انتظار اکران آخرین ساخته او به سر می‌بریم.

تاریخ اکران: از آن‌جایی که اودیار از فیلمسازان محبوب کن به شمار می‌رود، تازه‌ترین ساخته او احتمالا در جشنواره کن به نمایش درخواهد آمد.

جدیدترین فیلم های خارجی 2015